english

Petr Tichý

Petr Tichý, český jazzový kontrabasista s bohatými pódiovými i studiovými zkušenostmi, hraje mimo jiné i na elektroakustický kontrabas vlastní konstrukce zhotovený mistrem houslařem Jiřím Petlachem. Během studií na Konzervatoři Jaroslava Ježka a jazzovém oddělení pražské HAMU (u profesorů Petra Kořínka, Jaromíra Honzáka a Jiřího Slavíka, kurzy u Miroslava Vitouše) se propojil s pražskou jazzovou scénou, kde působí dodnes.

Účastní se, nebo se účastnil také řady mezižánrových projektů (Alvik, Floex, Sylvie Krobová, kvintet Marka Novotného, trio NTS (s Michalem Nejtkem a Štěpánem Smetáčkem), Feng-jun Song a trio Puo, Bran, J.Eoin, Paul Novotný trio, Romanovká - Tichý - Hrubý, Diva Baara, Pavol Hammel, Ondřej Škoch, Kateřina Göttlichová, Třaskavá směs Franty Skály aj.) Vlastní kompoziční i zvukovou tvorbu realizuje projektem HLASkontraBAS v duu s Ridinou Ahmedovou za kterou byli nominováni na cenu Anděl 2016 v kategorii worldmusic.

Rozhovor se mnou v časopisu Frontman petr-tichy-zanrovou-ruznorodost-nevyhledavam-je-vsude-kolem...

Rozhovor s Martinem Brunerem st. v Jazzotéce o albech, která ne mě měla zásadní vliv petr-tichy-v-jazzotece-myslel-jsem-ze-ze-me-bude-inzenyr...